” Design – nowe trendy w architekturze wnętrz „

Czas pędzi nieubłaganie, więc spieszę żeby zdać Wam relację.

Zdaję sobie sprawę, że jesień jest to okres, gdy mnogość wydarzeń architektonicznych osiąga apegeum i wiele z nich przyciąga blichtrem, stoiskami znanych i lubianych producentów lub też bogatą ofertą atrakcji, ja jednak dziś zdam Wam relację z małego i cyklicznego wydarzenia, które może właśnie ze względu na swój kameralny charakter zwróci Waszą uwagę i będzie atrakcyjne. Zapraszam!

20. pau017adziernika odbyła się w Szczecinie konferencja organizowana przez Virtus Studio pt.: ” Design – nowe trendy w architekturze wnętrz „.
Warto wspomnieć, że konferencje organizowane przez Virtus Studio, to kameralne spotkania architektów i projektantów wnętrz z producentami i przedstawicielami wybranych firm.
Uczestnicy mają okazję na żywo wysłuchać prezentacji każdej z uczestniczących w wydarzeniu marek i zapoznać się bezpośrednio z produktami, które oferują.
Całość spotkania okrasza możliwość zdobycia mini nagród w losowaniu na koniec spotkania, więc kto ma szczęście z pewnością będzie zadowolony.

Szczecińska edycja konferencji odbyła się w miejscu o uroczej nazwie i historii, a mianowicie w Starej Rzeu017ani – Centrum Kultury Euroregionu. Kto jest z okolic Szczecina i jeszcze nie odwiedził tego miejsca, to koniecznie niech się wybierze, przy okazji jakiś ciekawych wydarzeń. Osobiście gorąco polecić mogę restaurację, która serwuje wyśmienite dania. Bez wahania mają u mnie „Fartucha!” 😛

Kilka słów o lokalizacji

Jak już wspomniałam, wydarzenie odbyło się w Starej Rzeu017ani. Romantyczna nazwa…nieprawdaż? 🙂 I romantyczny budynek, który wybudowano z przeznaczeniem na oborę. Dziś natomiast jest to miejsce kultury, oferujące spotkania artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych wydarzeu0144 kulturalnych, m.in. własnie konferencje architektoniczne. Otoczenie o tej porze roku ( 20.10.) nie wydawało się był sprzyjające, ale widok stoczniowych żurawi oraz Zamku Książąt Pomorskich jest niewątpliwym atutem tego miejsca. Sam budynek Starej Rzeu017ani został odrestaurowany i choł poprzez swoją lokalizację dostęp do niego jest nieco utrudniony, warto się tam wybrał. Jeśli jesteście zainteresowani historią budynku to więcej informacji na ten temat znajdziecie tu. A wirtualny spacer po budynku możecie odbył tu.

relacja z konferencji
relacja z konferencji
relacja z konferencji

Konferencja.

Aby wziąć udział w konferencjach i spotkaniach organizowanych przez Virtus Studio, należy na stronie www.virtus.com wybrać odpowiadające nam wydarzenie spośród nadchodzących i dokonać rejestracji. Udział i rejestracja jest darmowa, należy podać dane firmy i już jesteśmy uczestnikami.
To tyle jeśli chodzi o formalności. Samo wydarzenie zawsze opiera się na agendzie spotkania i z reguły jest to już wypracowany schemat.

10:00 Rozpoczęcie konferencji, poranna kawa
10:10 – 12:05 Prezentacje producentów i przedstawicieli wybranych marek
12:05 Przerwa kawowa, indywidualne konsultacje z ekspertami
12:45 Zakou0144czenie konferencji
oraz na koniec rozdanie wylosowanych prezentów. Jak już wcześniej wspomniałam, każdy uczestnik po wypełnieniu ankiety masz szanse wygrać upominki od producentów uczestniczących w konferencji.

Oczywiście dla wszystkich uczestników przygotowany jest otwarty bufet, gdzie znajdują się gorące napoje oraz coś na ząb.

 

relacja z konferencji

Do sedna.

Konferencja jest okazją do bezpośredniego zapoznania się z wybranymi markami oraz producentami, namacalnego poznania ich produktów, wymiany informacji w swobodnej, niezobowiązującej atmosferze oraz nawiązania współpracy.
W Szczecińskiej edycji konferencji udział wzięły znane mi marki, z niektórymi z nich spotkałam się już przy okazji wcześniejszych wydarzeń organizowanych przez Virtus Studio, ale większość znam z własnego podwórka projektowego. Mimo wszystko chętnie wpadam na takie i podobne spotkania, żeby być na bieżąco i spotkać się z innymi architektami, a przy okazji wymienić doświadczeniami. Wiadomo.

Skoro ten wpis z założenia ma być mini relacją, wypadałoby opowiedzieć kilka słów o prelegentach, a tych było 10. Każdy na zaprezentowanie swojej wyjątkowej oferty miał około 10 minut. Szczerze przyznam, że tym razem zaskoczył mnie poziom przygotowania prelegentów, może poza jednym przypadkiem (dla dobra marki, nie będę wspominać o kim mowa 🙂 ), kiedy to okazało się, że prelegent gdzieś zniknął, a prelekcja się już rozpoczęła…z sytuacji starała się nieporadnie wybrnąć osoba z grona przedstawicieli firmy, o której mowa, ale efekt był mizerny. Zdarza się, chyba każdy ma na koncie jakieś żenujące wystąpienie, prawda? Nie będę oceniać, czyje prezentacje mniej lub bardziej przyciągały uwagę, opowiem jednak pokrótce, kto na uwagę zasłużył.

W wydarzeniu wzięło udział dziesięciu producentów: Kontakt-Simon; Swarzędz Home; Tempur; TON; Radaway; Flu00fcgger; Dąbex; Noti; AVE oraz Kinnarps.

Kontakt-Simon – polski producent gniazdek i włączników elektrycznych, ale również opraw oświetleniowych.
Tempur –  producent materacy i poduszek z materiału, który dostosowuje się do naszej sylwetki. Materiał z którego powstają materace przeznaczony był dla astronautów.
Radaway – producent kabin i systemów prysznicowych.
AVE – producent dotykowych włączników elektrycznych.
Swarzędz Home – polski producent, o którym wspominałam przy okazji poprzedniej relacji z konferencji. Choć meble są tradycyjne, to jest to polski producent, a za tym idzie również wysoka jakość mebli i tradycja. I właśnie jeśli szukacie klasycznych rozwiązań, ale z nowoczesnym designem, to Swarzędz Home będzie dobrym rozwiązaniem i zdecydowanie zasługuje na uwagę.
Flu00fcgger – producent farb i tapet.

Następującym markom poświęcam nieco więcej uwagi, gdyż uważam, że są one tego warte.

 

Kinnarps

Kinnarps „Kinnarps jest obecnie największym producentem mebli biurowych w Europie i jednym z niewielu, ktu00f3rzy sami projektują, produkują, dostarczają i montują swoje rozwiązania. W ciągu swojej 70 letniej historii stał się firmą o zasięgu globalnym. W około 40 krajach świata oferuje kompleksowe rozwiązania dla powierzchni biurowych przejmując odpowiedzialność za cały proces zakupowy.” Tak więc producent rozwiązań biurowych, z kompleksowym zapleczem wykończeniowym. Warto zerknąć na zakładkę z realizacjami, żeby sprawdzić ich możliwości.

Dąbex

Dąbex Polski producent parkietów i podłóg drewnianych z 55-letnią tradycją, który choć produkuje z drewna, to stara się pozyskiwać je ze sprawdzonych źródeł oraz wpłynąć na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Szeroką ofertę parkietów znajdziecie na stronie producenta.

TON

TON Sami piszą o sobie tak: „Produkujemy ręcznie gięte meble w miejscu, w którym tą unikalną technologię stosuje się jest już od 1861 roku. Ponadto możliwości tej unikatowej technologii rozszerzamy i łączymy z nowoczesnymi koncepcjami projektantów. Nasze krzesła i stoły są tym samym wyjątkową kombinacją wysokiej jakości, nowoczesnych kształtów, tradycyjnego rozumienia drewna oraz wiedzy i doświadczenia zdobywanego przez pokolenia.” Firma z tradycją, która współczesnym wymaganiom wychodzi na przeciw. Piękne meble z klasą – to chyba najlepsze określenie.

Noti

Noti to firma z dość krótkim stażem na rynku, jednak jej oferta jest bardzo atrakcyjna. Polski producent oferuje meble przeznaczone do przestrzeni mieszkalnych, biurowych i publicznych. Może również poszczycić się prestiżową nagrodą Red Dot za zaprojektowane przez Tomka Rygalika siedzisko Tulli. Wcześniej zostały nagrodzone: sofa Clapp Piotra Kuchcińskiego i krzesło Comma Renaty Kalarus. „Główne kategorie i obszary, w których funkcjonujemy to, oryginalne w projekcie: sofy, fotele, pufy, krzesła i stoliki wykonane z wysokiej jakości materiałów. (…) Zróżnicowane funkcjonalnie, często modułowe i systemowe, tworzą pewien charakterystyczny kod stylistyczny, który można określić jako nowoczesny i elegancki. Szeroka oferta wysokiej jakości tkanin i elastyczność w oferowaniu form i wielkości, modułowość i systemowość pozwalają inwestorom, architektom wnętrz i klientom indywidualnym samodzielnie projektować przestrzeń dopasowaną do ich potrzeb i gustu.” – tak piszą o sobie sami. Proste, a zarazem niebanalne rozwiązania urzekają formą i kolorem.

 

Treść bloga nie jest sponsorowana, a teksty są moją subiektywną opinią.

Jeśli uważasz, że treść jest przydatna, podziel się używając przycisków mediów społecznościowych

Dzięki! Cześć!